איך לגבש את חברי המשרד?

יש אנשים שבכול יום מתעוררים, מתארגנים, עומדים בפקקים ובסופו של דבר חונים באותו החניון ומתנקזים לאותו משרד, ולו כי הם עובדים ביחד, אך לא הרבה מעבר לכך, משמע הם מעבירים ביחד לא מעט שעות, אך עדיין הרבה פעמים קורה שאותם אנשים אינם באמת מכירים האחד את השני, פשוט כי הם ממהרים לקבוע דעות מוטעות, עובדה שבין היתר מובילה לפספס חוזקות ואף את סך הפוטנציאל האנושי. כאשר זה קורה, אנשים אינם נהנים כראוי מיום העבודה (כפי שהיה יכול להתאפשר אם רק היו נוצרים קשרים אישיים) ומכאן שאנשים פחות מחויבים למקום העבודה. אי לכך חשוב מדי תקופה לאוורר את העובדים ולהשקיע בהם - כי עובד מרוצה הנו עובד ששווה להנהלה הרבה יותר.

 

איך לגבש את חברי המשרד

 

זמן משחק!

אז איך לוקחים מצב קיים ומשנים אותו? כיצד לוקחים את סך העובדים וגורמים להם להתחבר? ובכן פשוט מאוד, יש להוציא אותם מהמסגרת המוכרת. כך למשל ניתן להביא למקום העבודה אטרקציה מגבשת ומהנה שתגרום להכיר צדדים נוספים באישיות. שנדגים? אם רק תחפשו, תמצאו שמומלץ לאפשר לעובדים לשחק בשולחנות משחק, כאשר תחום זה מאוד מגוון. יש שולחן כדורגל, יש שולחן סנוקר, יש שולחן טניס, יש שולחן הוקי אוויר וכדומה. שולחנות משחק מעין אלו תוך שנייה משנים את האווירה – מסייעים להוריד מסכות ומחזירים אותנו ליהנות ממש כמו ילדים קטנים, כך שההיכרות שלא התבצעה לאורך כמה חודשים פתאום יכולה להיערך באותן כמה דקות מהנות.

 

סדנת אוכל

ניתן לקחת את העובדים למסעדה או לקחת אותם להרצאה, אך אז לצד העובדה שהעובדים יעריכו את המחווה ואף ייהנו, הם עדיין לא יתגבשו, ועל כן המטרה היא ליצור אינטראקציה, משמע יש צורך בהפעלה. מכאן ממש כפי ששולחן משחק שדורש שני שחקנים עושה את העבודה, כך גם נמצא מגוון אופציות נוספות, ופה נציע להוציא את העובדים לסדנאות שמניעות לפעולה. שנדגים? סדנת בישול שמאפשרת לקחת חלק פעיל בעשייה עשויה להוות צעד מוצלח, ולו כי אין כמו אוכל על מנת לקרב בין אנשים.

חזרה לילדות

לא רוצים להשקיע הרבה כסף? צרו "חבילה עוברת" מושקעת, כזו שכוללת משימות שקשורות לעובדים. כך למשל באמצעות משחק ניתן ללמוד מי יותר נוטה להשתטות, מי יותר דומיננטי, מי יותר ביישן וכמובן ניתן ללמוד מגוון פרטים אישיים, בהתאם לשאלות ולמשפטים שמופיעים על גבי מארזי העיתון. עוד משחק ילדות שעם מעט טוויסט יכול להיות נחמד, הנו המשחק האגדי "אמת או חובה", רק שבמקרה זה הוא לא יכיל שום תוכן מיני, אלא יעסוק רק במידע ובמשימות בעלות אופי שטותי ואישי. מבקשים עוד דוגמה שלקוחה מאותה קטגוריה? משחק הכיסאות יכול להיות ממש משעשע בגיל מבוגר - נסו זאת!

 

יוצאים למרחב הפתוח

מבקשים לגבש? הוציאו את העובדים למרחב הפתוח ותגלו שהאופציות אינסופיות. אפשרו להם לשחק במשיכת חבל, במשחק "מחניים", ערכו להם מסלול של "מצא את המטמון", הכינו להם מצרכים עבור ארוחת בוקר מהנה, הוציאו אותם לטיול סוסים, הציגו בפניהם חידה שיש לפתור אודות האזור ועוד. קצת אוויר נקי ומרחבים פתוחים וכולם הרבה יותר קלילים ומגובשים.

 

חומר למחשבה

מסקנה? הרבה פעמים בכדי לגבש את העובדים צריך רק לחזור אחורה לימי הילדות - להעניק להם משימות ומשחקים. די בלשבור את השגרה, לשדרג את המשרד, או לשנות את המסגרת של העבודה, על מנת שפתאום אנשים יכירו האחד את השני מעבר לפן המקצועי, וכאשר זה קורה מרוויחים לא רק עובדים יותר מרוצים, אלא גם עובדים יותר יעילים. חומר למחשבה.