איך לבחור מכונת תפירה יד שנייה ?

נדבקתם בחיידק התפירה? מעוניינים לרכוש מכונת תפירה יד שנייה? בימים עברו, למכונת התפירה הוענק מקום של כבוד וניתן היה לפגוש בה כמעט בכול בית, אם לצורכי תפירת טלאים או תיקוני בגדים שנקרעו, ואם על מנת להתאים את הבגדים אל מידותיהם של הילדים, זאת בשל הנוהג להעביר פריטים מאח לאח במשפחה עד לשחיקתם המוחלטת.

בשנים האחרונות מסתמנת מגמה של החזרת עטרה ליושנה ורבים שבים לעסוק במלאכת התפירה ויש לכך סיבות לא מעטות: מלאכת התפירה מהווה תחביב מהנה ויצירתי המעניק שלוות נפש וחדווה רבה, ואף ניתן להתמקצע בו בתחום העיצוב והאופנה. ישנם גם כאלו שפונים מלאכת התפירה מטעמי חיסכון, כמו גם מטעמי אידאולוגיה וכחלק ממגמה ירוקה, אקולוגיה ואיכות הסביבה.

 

סווג מכונות התפירה על פי קטגוריות שונות

ממרכז התפירה של אווה גזית מסבירים שבשווקים כיום קיים היצע לא מבוטל של מכונות תפירה מסוגים שונים ובדרגות טכנולוגיה משתנות, וניתן לסווג אותן לקטגוריות על פי מספר מאפיינים כגון אופי השימוש (מכונות תפירה ביתיות לעומת מכונות תפירה תעשייתיות) ורמת הטכנולוגיה (החל ממכונות תפירה מכניות הנחשבות לפשוטות ביותר ומכונת תפירה יד שנייה ועד מכונות תפירה ממוחשבות ואו אלקטרוניות מתקדמות).

ניתן לסווג גם על פי היצרן (מותגים כגון ברנינה, זינגר, יוקי או פפאף לעומת יצרנים בלתי מוכרים), המחיר (טווח המחירים נע בין 900 ₪ למכונות הזולות ביותר ועד ל- 5,000 ומעלה למכונות תפירה תעשייתיות מהדור החדש) וכן הלאה. ישנן גם מכונות תפירה ייעודיות כגון מכונות אוברלוק, מכונות תפר ישר זיג זג לולאות כפתורים תפירת בדים עבים ועוד.

 

ביצועים זהים לאלו של מכונה חדשה מאותו הדגם

ככלל, במידה והנכם תופרים מתלמדים ונמצאים בראשית דרכיכם, אזי מומלץ ללכת על מכונת תפירה יד שנייה, ובפרט אם מייעדים את העיסוק בתפירה לצורכי תחביב, תפירה ביתית ותיקוני בגדים. עם הזמן ותוך כדי התמקצעות, ניתן לרכוש בהדרגה את הניסיון והידע הנחוץ כדי להטיב ולבחור במכונת התפירה אשר מותאמת אופטימלית לצרכים הספציפיים.

בהיבט הטכני, מכונת תפירה משומשת יכולה להגיע לביצועים זהים לאלו של מכונה חדשה מאותו הדגם, בעוד שבהיבט הכספי עשוי הפרש המחירים להגיע למאות שקלים או יותר, כך שבהחלט כדאי ושווה לשקול אופציה לרכישת מכונת תפירה יד שנייה. עם זאת, רצוי לבצע את הרכישה במרכז תפירה או חנות ייעודית ולא מאדם פרטי. הדבר מבטיח שהמכונה שנרכשה אכן תקינה ומאפשר גם קבלת הדרכה מלאה לגבי אופן השימוש בה ותחזוקתה השוטפת.

מבית אווה תפירה ממליצים להכתיב מראש את התקציב שעומד לרשותנו, ובהקפדה יתרה כאשר מדובר בתופרים או תופרות הנמצאים בתחילת דרכם. מנימוקים אלו, מכונת תפירה יד שניה יכולה להיות אופציה מצוינת, אולם מומלץ להתייעץ עם בעלי ניסיון בתחום טרם הרכישה.

בהנחה ויתאפשר, מומלץ אף שבעלי הניסיון ייתלוו אליכם על מנת שיוכלו לבחון בצורה מדוקדקת את מכונת התפירה, לנסות ולעבוד איתה עם סוגי בד שונים ולוודא שהמכונה לא ישנה או שחוקה מדי ושקיימים בה כל הפונקציות שאתם זקוקים להן.

 

 

איך לבחור מכונת תפירה יד שנייה