איך לבחור חברת לוגיסטיקה לעסק שלך

כשזה  מגיע לתהליכי ייבוא וייצוא של סחורה סוגים שונים, ישנם לא מעט דברים שכדאי לקחת בחשבון: חוקי המכס, חוקי הייבוא והייצוא במדינה המוצא, חוקי הייבוא והייצוא במדינת היעד, ביטוח לסחורה, הגשת כל המסמכים הרלוונטיים בצורה רהוטה ונכונה לרשויות הרלוונטיות על מה להתחיל בתהליך, וכדומה. התהליך כולו עמוס בפרטים קטנים וגורמים שונים עמם תצטרכו לנהל קשר רציף אבל האמת היא, שהוא יכול ליפול או להצליח כמעט על בסיס נתון אחד בלבד – חברת הלוגיסטיקה שתבחרו שתנהל את ההליך עבורכם. אז איך בוחרים חברת לוגיסטיקה לעסק שלכם? הנה המדריך המלא.

 

איך לבחור חברת לוגיסטיקה לעסק שלך

 

התאימו את הסחורה שלכם – לחברת הלוגיסטיקה

בשוק כיום קיימות עשרות חברות לוגיסטיקה שונות שיכולו לנהל עבורכם את הליכי הייבוא והייצוא. אבל השאלה האמיתית שאתם צריכים לשאול אתכם רגע לפני שאתם מתחילים לערוך השוואות בין המחירים שהציעו לכם בחברות השונות היא – האם חברת הלוגיסטיקה שתבחרו, תדע לטפל בסחורה שלכם בצורה הנכונה והטובה ביותר? לדוגמה, אם אתם מייבאים או מייצאים חומרים שיכולים להיחשב כחומרים מסוכנים, כגון חומרי הדברה או חומרים כימיים שונים, תצטרכו ליצור קשר עם חברת לוגיסטיקה בעלת האישורים והאמצעים לטפל בחומרים אלו כנדרש על פי החוק. תצטרכו למעשה למצוא חברה שמתמחה בייצוא וייבוא של חומרים שנחשבים למסוכנים. כנ"ל לגבי חומרים הדורשים קירור, כמו מזון או תרופות. ואגב, חומרים מסוכנים יכולים להיחשב אפילו מטענים של פלאפונים, אותם במרבית המקרים לא ניתן להעלות על מטוסים, ולכן תצטרכו למצוא חברה שמתמצאת גם בשילוח ימי. כך או כך, עליכם להתאים את הסחורה לחברה, לא להפך.

תמורה עבור המחיר

אחרי שמצאתם חברות לוגיסטיקה שונות שיכולות לשלח את הסחורה שלכם, וקיבלתם הצעות מחיר, חשוב לא למהר ולחתום עם החברה שהציעה לכם את ההצעה הזולה ביותר. כי יכול להיות, שההפרשים בין ההצעות לא גבוהים במיוחד, אבל השירותים הנוספים שאתם מקבלים עבור המחיר, עושים את כל ההבדל. שירותים נוספים יכולים להיות – ביטוח עבור הסחורה, טיפול ותקשורת מול רשות המכס, אחסון הסחורה במכולות וכדומה. אל תהססו לבדוק מה אתם מקבלים עבור המחיר שאתם משלמים עליו.

בחרו חברה אמינה

כשמדובר בתהליכי שילוח, כדאי ורצוי להסתמך על חברות לוגיסטיקה אמינות בעלות שם בתחום. חברות לוגיסטיקה שכאלה, הן לרוב חברות גדולות יותר, מנוסות יותר ובעלות אמצעים ומשאבים רבים יותר על מנת לשרת אתכם ולוודא שלא יהיו טעויות קריטיות במהלך התהליך.

בהצלחה!