איך לבחור ביטוח עסק? מה חשוב בביטוח עסקים?

עסקים שונים זה מזה. הם שונים במוצרים ובשירותים אותם הם מוכרים, במחזור הכספים וכמו כן בהיקף. מה שכן, אפשר להסכים שלכל עסק, צריך להיות גם ביטוח. ביטוח יכול לכסות את בעל העסק במקרים שנגרם נזק למוצרים וכמו כן במקרים בהם הוא יכול להיות חשוף לכל מיני תביעות הן מצד העובדים שלו והן מצד גורמים אחרים. זה הזמן גם להגיד שכל ביטוח עסק כולל בתוכו מגוון כיסויים. על בעל העסק לבחור את הכיסויים המתאימים עבורו ועבור העסק שלו. לדוגמה, אם יש לכם עסק בתחום הבנייה, עליכם לדאוג שפוליסת הביטוח שלכם תכלול גם פוליסת אחריות מעבידים, במקרה שתגרם חס וחלילה תאונה לאחד העובדים שלכם. מה שכן, אם יש לכם עסק של מתפרה למשל, אז בוודאי לא תצטרכו את הפוליסה הזאת. כאשר רוכשים ביטוח עסק, יש לציין בפני סוכן הביטוח את אופי העסק שלכם והוא יציע לכם את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם הכוללת את הכיסויים הנדרשים.

פוליסת ביטוח עסק

כבעלי עסקים, תצטרכו לחדש פוליסת ביטוח עסק כל זמן שהעסק פעיל. פוליסה מחדשים אחת לשנה. קיימים הבדלים בין ביטוחי העסק המוצעים ויכול להיות שחברת ביטוח אחת תציע לכם פוליסה במחיר מסוים ועם כיסויים נדרשים ואילו חברה אחרת תציע משהו אחר. זה גם הזמן לומר, שמומלץ ורצוי לעשות השוואת מחירים ולבדוק שאתם לא משלמים מחיר מופקע מדי על פוליסת הביטוח. ישנן המון חברות ביטוח וכל אחת מהן תרצה אתכם בתור הלקוחות שלה ועל כן יש גם מקום למיקוח על גובה פוליסת הביטוח.

שקיפות ואמינות

כאשר אתם נפגשים עם סוכן הביטוח, מומלץ שתהיה כמה שיותר שקופים ואמינים. אל תסתירו פרטים רלוונטיים אודות העסק שלכם. עליכם לפרט בצורה יסודית על הסכמים וחוזים שיש לכם עם צדדים שלישיים. שימו לב שאתם לא חותמים גם על הסכמים בהם קיימים סעיפי ויתור על זכויות פירעון אם הייתה פגיעה שנגרמה עקב נזק או שהייתה תביעה על נזקים. כמובן גם עליכם לא לחתום על סעיף המדבר על אחריות על תחומים שלא בשליטתכם בכלל.

נסו לתאר עד כמה שאפשר את העסק, המוצרים, השירותים, הפעילות, המקצועות של העובדים, הניסיון של העסק, ההתנהלות מול הספקים והסיכונים הקיימים. כמו כן, עליכם גם לעדכן את סוכן הביטוח במידה והיו תביעות ביטוחיות בעבר. כל אלה משפיעים על התאמת פוליסת הביטוח.

סוג הכיסוי הרצוי

אם סוכן הביטוח הציע לכם את סוג הכיסוי המתאים עבורכם, כעת נשאר לכם לבדוק שאין הרחבות בתשלום ובמידה ויש כאלה, האם חובה לקחת אותן. מעבר לכך, אם יש באפשרותכם, מומלץ מאוד לקחת ייעוץ משפטי כי יכול להיות שפוליסת הביטוח תראה לכם מספיקה אך בפועל לא יהיה ככה.

השתתפות עצמית

כמו בביטוח רכב ודירה, גם כאן יש השתתפות עצמית. עליכם לבדוק מהו גובה ההשתתפות. שימו לב, יכול להיות שגובה ההשתתפות ישתנה מחברת ביטוח אחת לאחרת. על כן, מומלץ לבדוק את כל הפרטים ולאחר מכן לבחון באיזו חברה לעשות את הביטוח.