איך לבחור אחסון אתרים

כל עסק יודע שחשוב ביותר להקים אתר, אך גם כל עסק יודע שלאחר המאמץ הרב יש לשמר את התוצאה מפני וירוסים, פורצים ואנשים בעלי כוונות זדון, וכמובן שיש לוודא שהאתר זמין ונגיש באופן אידאלי. אי לכך יש לבחון בקפידה מהי הדרך הטובה ביותר עבור אחסון האתר. כיצד נדע מהי אופציה נכונה? להלן מספר טיפים יעילים שאספנו עבור כך:

  • שלב ההתכנסות - ראשית נתחיל משלב ההתכנסות, כלומר כל בעל עסק צריך לבחון מהם הצרכים והנתונים, ולאור התוצאות להתקדם עם הבחירה. כך למשל יש לבחון מהן הדרישות בהתאם לסוג האתר, כמות הגולשים, צרכים ספציפיים, גודל האתר וכדומה.
  • עולים על המשקל - ראשית יש לבחון מהו נפח האחסון שדורש האתר, כאשר מראש יש להבין שטקסט כמעט ואינו תופס נפח, לעומת תמונות וסרטים קצרים. כמו כן, רצוי לרכוש אופציה שמאפשרת להתחיל עם שטח אחסון קטן שיכול לגדול בהמשך.
  • התאמה - יש לוודא שישנה התאמה מרבית בין צרכי האתר האינטרנטי לבין פקטור האבטחה הנחוץ (ולו לטובת רכישה מקוונת באתר).
  • תמיכה - חשוב ביותר לוודא שהאתר כולל מערכת תמיכה צמודה, אם באופן טלפוני ואם באמצעות התקשרות דרך המייל.
  • שירותים משלימים - יש לבחון אלו שירותים משלימים מציעה החברה של אחסון אתרים – למשל שרתי משחקים, שיחות ועידה ועוד.
  • מוניטין - לצד שלל הנתונים שציינו, יש לקחת בחשבון שגם ראוי לבחון את ממד האמינות של החברה, וזאת כי רזומה חיובי מעיד על שירות לקוחות איכותי, לצד תנאי אחסון מתקדמים.
  • נגישות - בעולם הדיגיטלי נגישות מהווה ערך עליון. אי לכך יש לבחור שירותי אחסון אתרים בהתאם לאיכות המשאבים אשר מושקעים בקריטריון הזמינות - על מנת שחווית המשתמש תהיה כמה שיותר חיובית, כך שהגולשים יבינו שמדובר בעסק מתפקד, איכותי ומקצועי, ממש כפי שמשדר האתר עצמו.

בחנו מה מתאים לכם

לצד הטיפים החשובים, יש להבין שבטריטוריית אחסון אתרים ישנן שלוש אופציות בסיס. כיצד תדעו באיזו להתמקד? להלן הסבר מועיל:

  1. אחסון שיתופי - בדומה לחניון מרכזי בו יש מגוון מכוניות, אך שומר אחד בכניסה ואותן מצלמות אבטחה עבור כלל המכוניות, כך גם עובד אחסון שיתופי. למי הוא מתאים? בעיקר לאתרים יחסית קטנים ללא תנועה ערה ושאין להם שימוש ניכר בדיוור מיילים.
  2. אחסון וירטואלי פרטי - להבדיל מהאופציה הנ"ל, אופציה זו כבר מתאימה לאתרים בינוניים, ולו בזכות שורת משאבים ושטח זיכרון יותר משמעותי. עם זאת, לצד העובדה שניתן ליהנות משטח יותר גדול ושאופציה זו מתאימה עבור תעבורה יותר משמעותית, גם יש לקחת בחשבון ששרת וירטואלי מצריך תחזוקה ואילו המחיר כבר יותר יקר.
  3. אחסון ענן – אחסון ענן הינה אופציה שמשלבת בין שתי האופציות הנ"ל, כלומר אופציה זו מתאימה הן עבור עסקים גדולים והן עבור עסקים קטנים. השירות עצמו עושה שימוש במספר שרתים ומאפשר כל פעולה רצויה בהתאם לאופן השימוש. מה יש לקחת בחשבון? נדרש תפעול עצמאי.