איך יודעים אם יש עכבר בבית?

נדמה לכם שיש לכם עבר בבית אבל לא בטוחים? חוששים לפגוש עכבר בבית באמצע הלילה? במאמר הבא אענה לכם על השאלה איך יודעים אם יש עכבר בבית.

אם אכן יש לכם עכבר בבית, ישנם מספר סימנים שחייבים להופיע.

כל חדירה של עכבר לבית תהיה במטרה ברורה והיא איתור מזון. בדרך כלל שעות הפעילות של העכבר הן בלילה, כששקט וכולם ישנים. עכברים ידועים כחיות חכמות ובעלות יכולת השרדות גבוהות. העכבר נחשב לחיה פחדנית מאוד ולכן היא תפעל תמיד בזהירות יתרה. העכבר יוצא ממקום המסתור שלו במטרה למצוא מזון. לאחר שימצא אותו, ישאיר עקבות שניתן יהיה לזהות את חדירתו.

ריכזתי עבורכם את כל הסימנים לחדירת עכבר לבית:

רעשים בלילה

עכבר בדרך כלל פועל בשעות הלילה בזמן שכולם ישנים. יש לו חוש שמיעה מחודד מאוד ולכן יודע להבחין מתי כולם ישנים והבית פנוי לכניסתו. עכבר בבית ינוע בצמוד לפנלים של הבית, הוא ישתדל מאוד לנוע במהירות, קלילות ובשקט מירבי. לעיתים, נתקל העכבר בחפצים וכתוצאה יעשה רעשים. לפעמים מוצא לעצמו העכבר משהו בדרך שאותו מחליט לכרסם, התוצאה יכולה להוביל לרעשים חלשים של כרסום.

גללים של עכבר

אם יש לכם עכבר בבית, בוודאות תמצאות גגלים של עכבר במקומות מסתור שונים. גללים של עכבר בצורת אורז , בצבע חום כהה. עכבר ישאיר במקום אחד הרבה מאוד גללים. בדרך כלל ניתן יהיה למצוא את גללי העכבר באזורים עם אוכל. עכברים עושים את צרכיהם מיד לאחר שמסיימים לאכול.

כרסומים של חפצים בבית

עכברים אוהבים מאוד לכרסם. יש להם יכולת כירסום טובה מאוד. שיניים קטנות וחדות שמצליחות לעשות נזקים רבים. אם יש לכם עכבר בבית, תמצאו סימני כרסום כמעט תמיד. עכברים מכרסמים כבלים, פלסטיקים, שקיות מזון ועוד. אם מצאתם חפצים בבית עם כרסום, חורים לא ברורים, או חלקים של חצפים ברחבי הבית, קיים סיכוי גבוה שאכן מדובר באוחר לא רצוי שקפץ לבקר.

איך לבדוק לבד אם יש עכבר בבית?

שומעים רעשים בלילה וחושדים שמדובר בעכבר? בעזרת בדיקה קלה מאוד ניתן לדעת. אז מה עושים? עכברים אוהבים מאוד ירקות, במבה וקבנוס. בשביל לבדוק אם יש לכם עכבר בבית, מומלץ לפזר במקומות אסטרטגיים כמו: מטבח, מזווה או באזור שממנו שומעים רעשים, את אחד מהפיתיונות שהזכרנו למעלה. ההמלצה היא לשים חתיכה קטנה במספר מקומות, צמוד לפנלים של הקירות. יש להניח את הפיתיון בלילה. בבוקר למחרת, צריך לעבור ולבדוק את הפתיונות זזו או נעלמו. אם אכן הפיתיונות נעלמו, יש לכם עכבר בבית

מה עושים אם יש עכבר בבית?

במצב שבו אתם מזהים בוודאות שיש עכבר בבית, מומלץ מאוד להזמין מדביר עכברים מקצועי לטיפול בבעיה. לעכברים יכולת התרבות גבוה ומהירה, אם לא מטפלים בזמן בבעיה, הבעיה תגדל בקצב מהיר מאוד והעכבר יקים משפחה שלמה בבית שלכם.