איך הדפיברילטור עובד?

במצב חירום, לדעת איך להשתמש בדפיברילטור יכול להציל חיים. אנו יכולים למצוא דפיברילטורים במקומות ציבוריים רבים, ממרכזי פנאי ועד לתחנות רכבת, ולדעת איך הדפיברילטור עובד יכול לעזור לנו לפעול ביעילות רבה יותר במצב מלחיץ. כדי לעזור לך להרגיש בטוח יותר באמצעות הדפיברילטור, הנה מעבר מהיר על מה שאנו צריכים לדעת.

אז מה זה דפיברילטור בעצם?

דפיברילטור היא מכונה המעבירה הלם אנרגטי גבוה דרך הלב. הלם אנרגיה גבוה זה נקרא דפיברילציה. מטרת ההלם הזה היא להחזיר את הלב למצב העבודה הרגיל שלו אם הוא עובר לדום לב.

 

מתי אני צריך להשתמש בדפיברילטור?

אם אדם מראה סימנים לדום לב, ניתן להשתמש בדפיברילטור כדי להחזיר את ליבו לקצב הרגיל שלו. דום לב הוא כאשר הלב לפתע מפסיק לשאוב דם סביב הגוף, בדרך כלל עקב בעיה עם האותות החשמליים של הלב. אם הלב יפסיק לשאוב דם מסביב לגוף, המוח יהיה רעב לחמצן וזה יגרום לאדם לאבד את ההכרה ולהפסיק לנשום.

דום לב נחשב מקרה חירום רפואי ופעולה מיידית צריכה להילקח, אחרת זה יכול להיות קטלני. אם מישהו נמצא בדום לב, הוא לא יראה חיוני, לא יגיב ולא ינשום, או יחווה קשיי נשימה. אם אתה נתקל במישהו במצב זה, אתה יכול לשפר את סיכויי ההישרדות שלו על ידי התקשרות למוקד 100 ולתת החייאה בהקדם האפשרי.

במקרה כזה אתה יכול גם להשתמש בדפיברילטור אם יש לך אחד בקרבת מקום. אם אתה נמצא במקום ציבורי, בדרך כלל זה יהיה דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED), מכיוון שאלו מיועדים לשימוש לאנשים שלא עברו הכשרה או שהם עם מעט מאוד נסיון.

איך הדפיברילטור עובד?

דפיברילטורים הם בדרך כלל מאוד קלים לשימוש. הם מציגים הוראות שלב אחר שלב במכונה, ולעתים קרובות יש דיאגרמות שינחו אתכם לאורך התהליך. כדי להשתמש בדפיברילטור, עליכם למקם את הרפידות כראוי על חזהו של המטופל. קלף את רפידות הפלסטיק והדבק אותן על עורו החשוף של המטופל יהיה עליכם לעשות זאת בזמן שמישהו ימשיך לנהל פעולות החייאה.
הדפיברילטור יצטרך לנתח את קצב הלב של המטופל. כדי לעשות זאת, תצטרך להפסיק את מתן החייאה. בעצם מכשיר ה- AED הוא הקובע אם למטופל יש קצב לב שניתן להיעזר בו בהלם. אם הוא מוצא כי הדפיברילטור יכול לעזור, אז תצטרך ללחוץ על לחצן הזעזועים כאשר המכשיר מורה על כך. ודא שאף אחד לא נוגע במטופל בשלב זה.

הדפיברילטור יעביר זרם חשמלי אל החולה כאשר ניתנו הוראות ברורות על ידי הדפיברילטור, ולאחר מכן נצטרך להמשיך לנהל החייאה. המשכו עד שהמטופל מציג סימנים ברורים של החיים, או עד שדפיברילטור מורה לך להפסיק כדי שיוכל לנתח מחדש את קצב הלב של המטופל.

אם הדפיברילטור מורה לך שההלם לא יעזור, אל תלחץ על כפתור ההלם והמשך עם החייאה עד ששירותי החירום יגיעו.

איך אני יכול להשיג דפיברילטור?

בהתאם למקום העבודה שלך או למקום הציבורי בו ברצונך לקבל הדפיברילטור, יהיה עליך לרכוש דפיברילטור המותאם לצרכיך. בהדר השרכה ושרותים רפואיים, אנו מציעים פתרונות דפיברילטור למגוון תעשיות, מבתי ספר מרכזי ספורט ועד תאגידים. אם אתה מתלבט איזה סוג של הדפיברילטור אתה צריך, תסתכל על מגוון המוצרים שלנו דפיברילטור כדי למצוא את זה שאתה צריך. אם אתה צריך עצה על איזה סוג של דפיברילטור הוא הנכון עבור הארגון שלך, צור קשר איתנו קשר עוד היום ונשמח לספק הדרכה על כל המוצרים שלנו.

 

איך הדפיברילטור עובד