איך בוחרים שירותי גרירה?

החשש הגדל שלכם קרה: יצאתם בבוקר לעבודה, אולי חזרתם מבילוי לילי מאוחר ולפתע האוטו לא משתף פעולה.

מצאתם את עצמכם תקועים? אז לפני שאתם נלחצים – קודם כל חשוב לעקוב אחר כללי הבטיחות. יש לנווט את הרכב לשוליים ככל שניתן, לאחר עצירת האוטו וחנייתו עליכם ללבוש את האפוד הזוהר, להדליק הבהוב כפול, לוודא שהכביש פנוי ולצאת בזהירות ולהציב את משולש האזהרה במרחק של 100 מטר לפחות על מנת שהנהגים יבחינו בו. עכשיו עליכם לדאוג לחלץ את עצמכם ואת הרכב מהזירה. הדרך הטובה לעשות זאת כאשר תקועים בדרכים היא לפנות לחברה המציעה שירותי גרירה.

כיצד תדעו למי לפנות ואיך לבחור חברה מקצועית, מובילה ואמינה המספקת שירותי גרירה? טיפים שחשוב לדעת.

זמינות מסביב לשעון

אתם בוודאי לא רוצים למצוא את עצמכם באמצע הלילה בנתיבי איילון ולכן, זמינות מרבית היא חיונית. חפשו שירותי גרירה שמציעים שירות 24/7 בכל ימות השבוע ובכל שעה, כדי שיהיה לכם עם מי לדבר וכמובן, לקבל שירות בלי קשר לשעה. כמובן שחשוב גם לבחור חברה שמספקת מענה אנושי ושירות לקוחות יעיל, כך שפנייתכם בנוגע לגרירה אכן תתקבל ותטופל.

בדקו בכמה זמן מדובר בערך עד שהגרר עתיד להגיע אליכם ואם מדובר בפרק זמן סביר בהתחשב בנסיבות כמו השעה ביום, מרחק מהגרר אליכם ומיקומכם. יש לעדכן את חברת הגרירה באיזה רכב מדובר והיכן הוא תקוע, כי לעיתים יהיה צורך ברכב נוסף ובאמצעי חילוץ מתקדמים.

כמה זה עולה לכם

כדאי מראש להבין את טווח העלויות של שירותי גרירה והאם הם מכוסים על ידי הביטוח, כמה תצטרכו לשלם בפועל, האם כדאי לעשות מנוי שירותי גרירה או לשלם פר סיטואציה ופר גרירה, מהי ההשתתפות העצמית ואיך עובד נושא התשלום, חלוקה ופריסת תשלומים, מועד החיוב וכדומה. תמיד טוב לדעת מה כלול גם במסגרת ביטוח הרכב שלכם בנושא גרירה והאם המחיר קבוע או שיש לנהל מו"מ להשגת מחיר טוב יותר והאם התשלום מושפע או לא מושפע ממקום הגרירה. כנ"ל לגבי עלות הגרירה אך גם בנוגע לטיפול כמו למשל, הסעתכם למקום מסוים, אחסון הרכב ללילה ועד אספקת רכב חלופי.

העזרה בדרך

אל תתנו לשם שירותי גרירה להטעות אתכם, לא תמיד יהיה צורך בגרירה. יתרון בולט בפנייה לחברה מנוסה היא שמגיע אליכם איש מקצוע שיכול לסייע לכם בפתרון הבעיה או לפחות בחילוץ ובהנעה עד שתגיעו למוסך הקרוב ביותר. כמובן שכדאי לבדוק שאכן מדובר בחברה השולחת נציגים מיומנים המצוידים בציוד המכני הנדרש כמו למשל, להחלפת מצבר או החלפת גלגל, מילוי דלק במידה ואזל ועוד פתרונות זמינים.

במידה ולא ניתן לטפל בבעיה בזמן אמת או להניע הרכב, שאכן תתאפשר הגרירה מכל מקום בו אתם נמצאים גם אם מדובר בתנאי חילוץ מאתגרים יותר וכן מה כוללת הגרירה, האם הסעה למקום מסוים ממנו תוכלו כבר להמשיך את היום או לביתכם והאם גם אספקה של רכב חלופי. חלק בלתי נפרד מבחירה בשירותי גרירה קשור גם לדרך בה החברה מתנהלת מולכם בנושא גרירת האוטו, טיפולו והשבתו במידת האפשר.

רכב הגרר עצמו משחק תפקיד חשוב בהצלחה וכאשר פונים לחברת גרירה אמינה ומובילה יכולים להיות רגועים שגם השירות מקצועי ואדיב וגם שרכב הגרר עצמו עבר מבדקים המעידים על כך שהוא תקין ובטוח לביצוע הגרירה ללא הסבת נזק לרכב ושהוא בעל רישיון בתוקף.

אל תישארו במצוקה ולבד בכבישים – בחרו שירותי גרירה שיעזרו לכם להיחלץ ולעבור בשלום את הסיטואציה.