אטרקציות בדרום - טיול במצפה רמון

לא חייב לרכוש כרטיס טיסה לחו"ל שכל היופי בעולם מונח בכף ידכם. אם מצפה רמון הוא האזור, שטרם טיילתם בו, אין זמן טוב מזה להגיע ולצפות בתופעות טבע מרהיבות, בנופים עוצרי נשימה בשילוב אטרקציות מענגות ומסלולי טיול ברמות שונות ומגוונות. מצפה רמון כולל את האזור, שרבים שמעו עליו אך לא מספיק טיולו בו, מצפה רמון. אם גם אתם מחפשים את המסלול הבא לטיול הפרטי או המשפחתי שלכם, כאן זה המקום ללמוד ולהכיר אותו.

המסלול שיגרום לכם לחזור ולטייל שוב ושוב באזור

לאחר שישנתם לילה מלא חלומות טובים על החיים בבית מלון, בתי הארחה בדרום, או סתם אצל חברים, זה הזמן לצאת ולהכיר את אזור המנסרה. המנסרה הוא תופעת טבע מדהימה ומרתקת בראשה עמודי אבן חול סימטריים בצורת משושה. בהמשך כדאי ומומלץ להתהלך במסלול גבעת חרוט ונחל ארדון ומשם היישר אל הגבעה השחורה שמשולה להר געש קטן ומרהיב. למרות שידמה לכם כי הטיפוס על הגבעה הוא בלתי אפשרי והכושר שלכם לא יעמוד בזה, אתם מוכרחים להפנים כי המסלול מתאים לטיול משפחתי ברמת קושי סבירה בהחלט, כך שכל אדם יכול בקלות יחסית לצלוח את המשימה. זכרו כי הנוף שישתקף לכם מראש הגבעה, הוא שיקנה לכם את המתנה המושלמת ויצליח לעורר בכם השתאות. מראש הגבעה תצליחו להשקיף על המכתש במלוא הדרו.

נחל נקרות, נחל חצץ ומקומות נוספים

לאחר שצפיתם במכתב ממעוף הציפור, זה הזמן לבקר בנחל נקרות בכלל ובפרסת נקרות שהיא חלק בלתי נפרד מהנחל. פרסת הנקרות נקראת כך משום צורת הפרסה המאפיינת את מסלול שלושת הקילומטרים המלווה בצמחייה מגוונת, בעצי שיטה ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי הטיול באזור מתאים ליחידים ומשפחות והוא אינו קשה כלל אלא ההיפך הוא הנכון. אם תבקשו תוכלו ליהנות ממים זורמים, צמחייה ירוקה וכל זאת יחד יצרו חוויה מעוררת השתאות לכם ולבני משפחתכם איתם אתם מטיילים. עוד אתם יכולים ליהנות מטיול באזור עין עקב, חוד עקב ומעלה דבשון. חוד יעקב מאפשר לכם ליהנות מנוף מרהיב הנשקף היישר אל נחל צין שנשפך לים המלח וכמובן הנוף המרהיב לכיוונו של הר צרור ושדה בוקר. עוד תמשיכו לבקר בנחל ובבורות חצץ – אזור מדהים המאפשר לכם ליהנות ממים זורמים וצמחייה ירוקה וריחנית. שימו לב כי הזמן המומלץ ביותר להגיע לטייל באזור נחל חצץ הוא דצמבר ועד פברואר, אז תוכלו ליהנות מהאזור במלוא עוצמתו.

 

לסיכום – אם הטיול הבא שלכם הוא באזור מצפה רמון, אל תהססו והגיעו לבקר באזורים המדהימים, שישאירו בכם חוויה של עוד. מצפה רמון הוא המקום שגורם למרבית המטיילים להחסיר פעימה וכעט הגיע תורכם לדרוס רגל באזור שטרם נגלה לעיניכם ואין זה משנה כמה טיילתם בעולם – מצפה רמון יש רק אחד.