אזורי מגורים מובילים

לבחור מקום מגורים זו החלטה לא קלה הטומנת בחובה המון תת סעיפים שנגזרות ממנו, זו החלטה המשפיעה על חייהם של כל בני המשפחה, ללא יוצא מן הכלל.אזור מגורים משמעו יותר מסתם מקום בו אנחנו גרים. אזור מגורים אומר בנוסף,  איפה אנחנו מתכוונים לשכן ולגדל את היקר לנו מכל, ילדינו. שכן, ילדינו הם העתיד שלנו, ולכן כדאי לבחור במקום שבו הם ירגישו בטוחים. מקום בו יש בתי ספר וגנים מתקדמים ופעילויות העשרה שיעוררו ויחכימו את ילדינו.

 

בשנים האחרונות גדל הביקוש לדירות באזור המרכז בכלל ובתל אביב בפרט, דבר שיצר מעין בועת נדל"ן שבה לא רק הבניינים מרקיעי שחקים אלא גם המחירים. כיום כשאתה מחפש דירה באזור ת"א, על כל דירה אחת יש מיד עוד כמה עשרות אם לא מאות מתעניינים ולכן המשימה לא קלה.

 

מה לעשות?

 ראשית כדאי להבין שלא חייבים לגור במרכז ת"א כדי להיות קרובים ונגישים להכל, אפשר גם להגדיל  את מעגלי חיפוש הדירות גם לערים השכנות, אפשרות אחת היא  לחפש דירות למכירה באור יהודה, או לחילופין ביהוד או אזור חולון,ראשל"צ, אזורים שמתרחקים מהמטרופולין התל אביבי במעט ועדיין מרגישים בתוכו, ומאפשרים דירות במחירים שפויים יותר לכל נפש. גם אם תגורו במרחק נסיעה של חצי שעה ארבעים דקות מחופיה של תל אביב, עדיין זה מרחק סביר כדי לנסוע לים בכל הזדמנות שתחפצו. בנוסף גם בבילויים בשעות הערב והלילה, לבטח כשאין פקקים ותנועה כבדים אין חשיבות למגורים בתוך תל- אביב עצמה או מחוץ לה. נכון, לנסוע כל בוקר בפקקים זה סיוט ואפילו מטרד שאין כמוהו, וגם לחזור הביתה אחרי יום עבודה בפקקים אינסופיים זה גם לא משהו, אך יש משהו שאין לכרך הגדול להציע למשפחות עם ילדים וזה שטחים ירוקים בהם אפשר לצאת ולטייל, העיר הגדולה מתאימה יותר לחבר'ה צעירים שמחפשים לבלות כל לילה ובבוקר לשבת בבתי קפה, אבל אתם, אנשי משפחה ולא בליינים. בכלל לגור בתוך עיר המעידה על עצמה שהיא עיר ללא הפסקה, זה לא מקום שמתאים לגידול ילדים הזקוקים למנוחה. אם אתם באמת אנשים האוהבים  טבע, תוכלו להגדיל ולהרחיק לאזור מגורים בצפון אבל אז השאלה איפה מקום העבודה שלכם, כי זה שיקול חשוב,כדי לא לנסוע כל יום שעות לכל כיוון.

 

עוד כמה שיקולים

כמובן כשאתם מתכוונים לבחור אזור מגורים ישנם כמה שיקולים נוספים שכדאי לקחת בחשבון, כמו מצב הבית, בית פרטי או דירה, אם לגור באזור עם קהילה חמה ומחבקת או לבחור באזור עם קהילה חלשה יותר ודווקא לבוא מהצד המחזק. כמו כן, בית חדש או ישן גם זה שיקול חשוב, בזמן שבבית ישן תצטרכו אמנם להשקיע כסף על שיפוצו בית חדש לעיתים יהיה עדיף מבחינה כלכלית.