אזורים חמים להשקעות נדל"ן

רבים משקיעים בשנים האחרונות בנדל"ן בין אם נכסים בהם הם גרים ומשביחים עם הזמן עד לעליית מחירים או נכסים שנרכשים ומניבים דרך תשלומי שכר דירה.


השקעה בנדל"ן מחייבת איתור ממוקד של נכסים בעלי פוטנציאל לתשואה גבוהה, כאשר יש אזורים ששומרים על רף ביקוש גבוה כמו ערי המרכז דוגמת תל אביב וסביבתה, אבל נחשבים יקרים מאוד ומחייבים הון עצמי גבוה ולעומת קיימים אזורים מתעוררים ששווה להשקיע בהם כעת בשל הפוטנציאל הגבוה שהם טומנים בחובם לעתיד.


המטרה היא לאתר יישובים ואזורים מתפתחים בין אם חלה בהם הפשרת קרקעות חקלאיות או היישוב מתרחב ונבנות שכונות חדשות המושכות זוגות צעירים או אזורים שלידם נבנים לפתע אזורי תעשייה שיספקו תעסוקה לדיירי השכונה, רגע לפני עליית מחירי הקרקע.

 

מהם האזורים הנדל"ניים החמים נכון לעכשיו ומה חשוב לדעת על השקעה באזורים הללו.

 

השקעה במרכז - אורנית


היישוב הצעיר שנוסד בשנת 1983 במחוז יהודה ושומרון חווה בשנים האחרונות האצה מרשימה בגידול האוכלוסיה. מה שהחל כהתיישבות קהילתית הגובלת ביער חורשים הפך לאחד היישובים הנחשקים בסביבה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, האוכלוסייה של הישוב גדלה בקצב גידול שנתי של 1.8%. היישוב נגיש מאוד מכל הכיוונים עם קווי אוטובוס סדירים בין היישוב לפתח תקווה, תל אביב וערים נוספות וסמוך אליו תחנת הרכבת של ראשון העין צפון ומהישוב יש שאטלים הנוסעים לתחנה וחזרה וכן הישוב סמוך לכביש 5 וכביש 6 ובקרבתו מרכזי תעסוקה גדולים.
האזור עצמו מטופח, עתיר גנים ציבוריים, מציע אירועי תרבות וכולל מוסדות חינוך ביניהם יסודי ממלכתי ויסודי ממלכתי דתי וגם תיכון ממלכתי.
באורנית נהנים מאיכות חיים גבוהה ובשל השטח ניתן לבנות דירות מרווחות יחסית וסטנדרט הבנייה הגבוה מאפשר ליהנות משלל בתים פרטיים למכירה באורנית מהביקוש הגבוה לפרויקטים ביישוב.

 

השקעה בצפון - מצפה עדי


רבים עוברים לאזור הצפון הקרוב למרכז בשל תנועת הרכבת הנוחה וגם ריבוי מקומות העבודה שנוצרו בצפון עם הזמן. מי שמחפש סביבה ירוקה ושלווה יחד עם פעילויות, תרבות וחינוך ימצא את מבוקשו במצפה עדי, יישוב קהילתי בעמק יזרעאל המאפשר להגשים חלום של בנייה פרטית בסטנדרט גבוה. היישוב הצעיר נוסד כמצפה בשנת 1980 והיום מוגדר כישוב קהילתי והוא שומר על ניחוח כפרי. הוא ממוקם באזור מצוין – כ-20 ק"מ מחיפה וכ-10 ק"מ בלבד מהקריות על גבי גבעות המשקיפות לעבר נוף עוצר נשימה. היישוב מתפתח מאוד ומתוכננת עבורו הרחבה גדולה. מוקמות בו גם שכונות בשיטת בנה ביתך ובישוב גני משחקים וגינות ציבוריות וכן בישוב בריכת שחייה, מגרשי טניס וכדורסל, מגרש החלקה, בית כנסת ועוד.

 

השקעה בדרום – כרמי גת


מדרום ניתן למצוא את כרמי גת, האחות הצעירה של קרית גת, שמסתמן כזירה נדל"נית מבוקשת. הישוב ממוקם על גדות נחל לכיש שמצפון לקרית גת, כ-35 דקות נסיעה בלבד מתל אביב ברכבת המהירה וכ-5 דקות מכביש 6. פרויקט המגורים נחשב לגדול מאז הקמת העיר מודיעין במקביל לישוב חריש ליד חדרה. בכרמי גת פרויקטים שמשקפים את הפיכת האזור לעיר חכמה וכן נבנים על פי סטנדרטים של בנייה ירוקה רובע המגורים של קרית גת – כרמי גת מאפשר גישה נעימה למתנ"סים בקרית גת, מועדוני נוער, אירועי ספורט ותרבות וסביבה משפחתית צעירה ונעימה המבוקשת מאוד על ידי תושבי הדרום ואוכלוסיה מהמרכז שהחליטה להדרים.

 

חשוב מאוד לברר היטב על האזור המיועד להשקעת נדל"ן ומומלץ לפנות לחברה המתמחה בנושא הן לקבלת ייעוץ והן כן לאופציות להשקעה ומה הן כוללות ובאילו תנאים.