חוקר פרטי – כשלא מסכימים יותר לחיות בפחד

חוקר פרטי - מעקב סמוילא מעט אנשים חושדים שמצוטטים לכם לטלפון או שעוקבים אחריהם. רובם חשים באי נוחות להעלות את הנושא מתוך חשש שמישהו יחשוב שהם פרנואידים. אבל בעידן האלקטרוני של היום, לבצע מעקב סמוי אחר מישהו הוא דבר קל במיוחד. אז אם אתם סבורים שהטלוויזיה בבית מצוטטת לכם, או לחילופין מישהו חיבר האזנה לטלפון הקוי או הסלולרי שלכם, אין צורך להתבייש בתחושה הזו. וכן יש מה לעשות כנגד התופעה.

מהו מעקב סמוי?

למעקב סמוי כמה דרכי פעולה. הטכניקה הישנה והטובה היא של מעקב פיזי. העוקב דואג לתעד את מהלך העיקוב באמצעות תמונות, איסוף מידע רלבנטי וכדומה. טכניקה חדשה יותר של מעקב הוא באמצעות מצלמה נסתרת המותקנת בחדר או על גוף העוקב או הנעקב.

 

מעקב סמוי יכול להימשך תקופת זמן די ארוכה ולהיות בטווח שבין כמה שבועות עד כמה שנים. והוא באמת עושה שימוש באמצעים טכנולוגיים כמו מצלמות נסתרות, איתור רכבים, נתוני לווין אך גם יכול לכלול אנשים בתחפושת סמויה. בדבר אחד אפשר להיות בטוחים והוא שמי שמפעיל אותו מצוייד ברמת סבלנות ונחישות גבוהה למדי כדי להשיג את המידע הנדרש.

 

למה מתבצעים מעקבים סמויים

שאלת השאלות היא באמת למה טורחים לבצע עיקוב. לא מעט חוקרים פרטיים יאמרו לכם שרוב המעקבים קשורים לתחום הזוגיות. כשהמטרה במעקב היא לעלות על אפשרות של בגידה מצד אחד מבני הזוג.

 

אולם מעקבים סמויים נעשים גם ממניעים אחרים. חלקם קשורים לתחום העיסקי, ומטרתם לאתר או לחילופין לוודא, את כשירותו או אי כשירותו של שותף עתידי או קיים. מעקבים סמויים לעיתים נעשים על ידי חברות הביטוח המנסות לברר האם תלונה שהגיש מבוטח שלהם בדבר מוגבלות פיזית, אכן נכונה. 

 

חקירה אחרת היא מטעם רשויות המדינה, כמו מס הכנסה וביטוח לאומי, ומטרתו של המעקב היא לגלות חריגות או עבירות בתחום המיסים.

 

איך תוכלו לגלות אם גם אתם נתונים במעקב

אז איך תוכלו לנער מעל עצמכם את פרץ הפרנויה שנתקפתם בו, ולוודא שאכן אינכם נמצאים במעקב, או לחילופין שצדקתם ואתם לא הוזים?

 

ישנן מספר דרכים לוודא שאף אחד לא התקין לכם איזו מצלמה זעירה במשרד או בבית. הדרך הפשוטה ביותר לכך היא לסרוק את פני השטח היטב. והכוונה לא רק להביט סביב או מקרוב, אלא גם להזיז חפצים שונים שלא תאמינו אבל יכולים להכיל ציוד צילום נסתר ואיכותי. הכוונה כאן היא בעיקר בין ספרים, תמונות ושעונים, שקעי חשמל, מראות, קופסאות דקורטיביות, מנורות ונורות, עציצים ועוד. אז מה אתם מחפשים? חורים קטנים ובלתי מוסברים באביזרים הללו או חוטי חשמל. בנוסף, מומלץ להקשיב כי ישנן מצלמות המשמיעות זמזום זעיר בעת כיוון העדשה.

 

כמו-כן, דאגו לכבות את כל האורות בחדר והשארו בחשיכה. אם נדלקת נורה אדומה או ירוקה קטנה הרי שהמצלמה מפעילה את אופציית העדשה לצילום בחושך, זאת משום שמצלמות רבות מגיעות עם אפשרות לראיית לילה.

לפנות לחוקר פרטי

אם כל העצות הללו עדיין לא הניחו את דעתם, ההמלצה החמה שלנו היא לפנות לחוקר פרטי. הוא מגיע עם הידע והציוד המתאים על מנת לגלות כל אפשרות למעקב סמוי אחריכם, והוא ירגיע אתכם.

 

אהרון חוקר פרטי ומגשר

0527132863