אהבה במשבר הקורונה: כדאי לתכנן כעת אירוע חתונה?

מהר מאד הבינו רבים כי נגיף הקורונה לא פוגע רק בריאותית וכלכלית. שגרת יומם של אזרחים רבים השתבשה, ומשבר הקורונה חתום גם על ביטולים של אירועים – בסקטור העסקי והפרטי. לא מעט זוגות נאלצים בימים אלו לדחות את אירוע החתונה שלהם, אירוע שהם תכננו במשך חודשים.

 

אז נכון, דחיית אירוע כמו חתונה איננה דבר פשוט, אך מנטרה שרבים נאחזים בה היא ש"כל עכבה, לטובה". אם גם אתם התארסתם וחתונתכם נדחתה, סביר כי גם אתם שואלים את עצמכם שאלה פשוטה: האם כדאי להמשיך ולתכנן את האירוע, או שאולי כדאי לחכות שהמשבר יחלוף?

 

החתונה נדחתה – מה עושים כעת?

היה לכם תאריך, אולם אירועים וגם האורחים הספיקו לקבל את ההזמנות? לא קרה דבר. האירוע שלכם אמנם נדחה, אך אהבה חזקה מתמיד! עבור אלו מכם שכבר תככנו אירוע, כדאי לפעול באופן הבא:

  • תאמו ציפיות עם מתחם האירועים, והבטיחו כי התנאים שהובטחו לכם – נשמרים. סכמו כי בעת שהמשבר יחלוף, תתאמו תאריך חלופי לחגיגת האירוע שלכם
  • דומה הדבר עם הספקים: תאמו ציפיות והגיעו להבנה כי תיידעו אותם בתאריך האירוע החדש. במידה והספקים לא יהיו פנויים ביום האירוע שלכם, סכמו איתם כי תקבלו את כספי המקדמה בחזרה.

החתונה מתוכננת לקיץ – להמשיך לתכנן אותה כרגיל?

קשה להשיב על השאלה הזאת. מצד אחד, רבים סבורים כי המשבר יחלוף בעוד כחודשיים. עם זאת, אי אפשר באמת לדעת מה יוליד יום. תוכלו להמשיך ולתכנן את האירוע שלכם כרגיל, אך כדאי בהחלט לתאם ציפיות עם הספקים השונים. בקשו מהם להתחייב בפניכם, כי במידה והאירוע לא יצא לפועל בעקבות המשבר, תהיו זכאים לדברים הבאים:

  • החזר כספי על המקדמה שניתנה
  • במידה והאירוע ידחה, התנאים שהובטחו לכם יהיו רלוונטים גם עם תאריך חדש
  • במידה והם לא יהיו פנויים בתאריך האירוע החדש, הם לא יגבו מכם דמי ביטול

להציע נישואין בימים מורכבים אלו – כן או לא?

כמו כן, ישנם גברים שתוהים האם בכלל כדאי להוציא לפועל את הצעת הנישואין. נגיף הקורונה לא שיבש רק את התכניות של הזוגות שאמורים להתחתן, אלא גם את התכניות של הגברים שרצו לכרוע ברך. הצעת הנישואין היא מראש הצעה אינטימית, שכל מה שהיא צריכה זו אהבה גדולה וטבעת אירוסין. דווקא את הצעת נישואין לא כדאי (וגם לא צריך) לדחות. תוכלו להיכנס לחנות תכשיטים באינטנרט, להתרשם מדגמי טבעות אירוסין ולרכוש טבעת. כן חשוב לזכור, כי בימים אלו ישנו מקום אחד להציע בו נישואין – בבית.