אדריכלית מקצועית לשרותכם

מה תפקידה של אדריכלית בהקמת ביתכם החדש וכיצד תבחרו אותה?

 

תפקידה של אדריכלית בבנייתו של בית חדש, במובן הרשמי, הוא להעניק לבית את המעטפת שלו ולתכנן אותו באופן שיהווה מקום נוח ויעיל עבור דייריו העתידיים. עם זאת, כאשר מדובר במישהי הנותנת שירותי אדריכלות ומעניקה גם שירותים של תכנון ועיצוב פנים היתרון הוא בכך שהבית מקבל גם "הלבשה" נכונה, חלוקה נבונה ומותאמת של החלל הפנימי ודיוק באשר לאופן שבו הבית ייראה בסופו של דבר – כל זה תחת "מטריה" אחת של אשת מקצוע המתמחה בתחומים אלה.

מה תפקידה של אדריכלית ובמה שונה אדריכלות מעיצוב פנים?

 

האדריכלות הוא מקצוע אשר נלמד במשך מספר שנים, זאת כיוון שעבור אדריכלית העומדת להיות מעורבת בבנייתו של בית חדש – נדרש יידע מקצועי רב ואחריות לתקינותו של מבנה הבית, כלומר יש לה תפקיד שהוא הרבה מעבר לעיצוב. כאשר אשת מקצוע הניגשת למשימה של הקמת בית חדש, היא צריכה להבין הן את תנאי המקום מבחינת הקרקע שעליה מוקם הבניין החדש והן את האופן שבו התכנון של המקום, עליו היא אחראית, ישרת את הדיירים העומדים להיכנס אליו.

אדריכלות שונה מעיצוב פנים אך יש בין שני התחומים הללו הרבה דברים משיקים, כיוון שמעצבת פנים תפקידה לתכנן באופן נכון ונבון את המבנה הפנימי של הבית, למשל:

  1. מיקום של מבואה.
  2. תכנון החצר העוטפת את הבית.
  3. חלוקה פנימית לחדרים.
  4. החלטה על מיקומים של חדרי שירות כמו אמבטיה ושירותים.

כאשר ישנה אשת מקצוע כמו אדריכלית שעומדת לתכנן את מעטפת הבית ולהחליט כיצד הוא עומד להיראות מבחינה חיצונית, קיים יתרון רב בשכירת שירותיה של מישהי אשר יש לה גם השכלה וניסיון של תכנון ועיצוב פנים. היתרון הוא בכך שהחלק החיצוני והפנימי של הבית "מתכתבים ביניהם", כלומר ישנה משמעות וחשיבות בהתאמה בין האופן שבו הבית נראה מבחינה חיצונית, לבין איך שהוא מחולק ונראה בחלקו הפנימי.

כיצד בוחרים אשת מקצוע שתתכנן ותעצב את ביתכם החדש?

 

כמו כל איש מקצוע שאתם בוחרים לשכור את שירותיו ובמיוחד כשמדובר בפרויקט כה מורכב, גם במקרה של אדריכליות חשוב לבדוק את הניסיון ואת הבקיאות המקצועית הנדרשת. בקשו לראות גלריה של תמונות ועבודות קודמות, אולי כדאי אפילו לבקר פיזית ולצפות באופן ממשי בבתים שאותם אשת המקצוע תכננה ועיצבה. ניסיון בתכנון בתים ובעיצובם ובמיוחד כשמדובר במגוון מבנים שונים, יעזור למקצוענית שבה בחרתם לתכנן גם את הבית שלכם באופן המדויק ביותר, לפי טעמכם ובהתאם לצרכים שלכם.